Čajovník Rosalina

(Melaleuca ericifolia)
- Austrálie
uvolňující, stabilizující, rozjasňující, osvěžující

Rosalina má jemnou vůni s levandulovým nádechem.

Působí osvěžujícím a rozjasňujícím účinkem a je vhodná i pro děti. Vyvolává v nás pocit radosti, odstraňuje naše bloky na mentální úrovni, a otvírá nám cestu k naší vlastní kreativitě.
Je vhodným řešením, pro ty z nás, kdo nenašel cestu k vůni klasického čajovníku.

Primárně působí na horní cesty dýchací, nervovou soustavu a srdce. 

Více informací

120,00 Kč


Více informací

Rosalina má uklidňující a uzemňující účinky. Uvolňuje stres a napětí naší nervové soustavy a navozuje klidný spánek. Působí na první, druhou a šestou čakru energetického těla. Je velmi účinná při infekčních a chřipkových onemocněních. Navozuje snadné dýchání. Harmonizuje nepravidelné srdeční rytmy a pozitivně ovlivňuje trávení. Svým měkkým dotykem Rosalina regeneruje tkáně. Působí preventivně, zastavuje opruzeniny a napomáhá při problémech lupénky.
Je naším pomocníkem při sebehodnocení. Uvolňuje naši nesmělost otevřít se vlastním talentům a odstraňuje strach z okolního světa. Odtraňuje iluze a bludná předsevzetí. Rosalina nám říká, že "vše je v pořádku, můžeš vyjít ze své ulity".

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Rosalina je nejčastěji známá jako keř nebo malý strom. Dorůstá výšek asi 5m a pochází z Austrálie (NSW, Tasmánie). Má mnoho jemných podlouhlých větviček a kůra stářím stromu praská a loupe se, prostě se v tom horku svléká. Má světlehnědou barvu. Její květy jsou polodlouhé, krémově bílé a připomínají kartáč na čištění láhví. Semínka jsou ukrytá v tobolkách.
Má ráda písčité půdy, vhlká místa podél potoka nebo bažiny a chladnější ovzduší. Svými kořeny zpevňuje nestabilní půdu a svou vůní odpuzuje hmyz. Takto působí i na nás, ukotví nás a rozptýlí těkavé myšlenky jako dotěrný hmyz.

Historie

Olej z čajovníku Rosalina je poměrný mladý. První zmínky a zkušenosti v západním světě jsou z doby asi tak před 15 lety. Říká se jí "levandulový čajovník" pro její levandulovou vůni nebo "papírová kůra bažin". Jako čajovník má více společného s vlastnosmi růžového dřeva, levandule nebo tymiánem linalol. Olejem Rosalina se zabýval a studoval francouzký aromaterapeut Dr. Daniel Peneol.

Směsi

Svými účinky nahrazuje směs čajovníku a levandule a přidáním eukalyptu získáme skvělou směs na začínající chřipková onemocnění. 

Aplikování

Inhalací, do aromalap nebo jako repelent.

Výroba

Olej se vyrábí parní destilací z větviček a listí.


Parametry

Latinský názevMelaleuca ericifolia
Země původuAustrálie
Terapeutickéuvolňující, stabilizující, rozjasňující, osvěžující
Barvasvětle žlutá
Vůnějemná s levandulovým nádechem
KvalitaORGANIC