Badyan

(Illicium verum)
- Čína
čístící, uvolňující a stabilizující

My si nejčastěji hvězdičku Badyanu spojíme s kořením a vůní anýzu. A možná proto esenciální olej používáme hlavně v oblasti trávení a zažívání. Ovšem olej je účinný i pro oblast dýchání na kašel, bronchitidu a při chřipkových onemocněních. Napomáhá také při bolestech svalů a revmatismu.
Pro jeho sílu ředíme s rostlinými oleji na zjemnění účinku.

Více informací

100,00 Kč


Více informací

Tiší křeče a koliky trávicího ústrojí, ulevuje od nadýmání, říhání a má močopudné vlastnosti. Díky protibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem napomáhá při zanětu průdušek a zlepšuje imunitu organismu. Jako kloktadlo, kde dáme pár kapek do sklenice vody, ho můžeme použít  pro přírodní osvěžení dutiny ústní. V menopauze u žen mírní návaly horka a celkově podporuje fungování ženských reprodukčních orgánů.
Snižuje únavu navozenou fyzickou i duševní prací, zlepšuje spánek a stabilizuje a zjemňuje stav po traumatickém zážitku. Na mentální úrovni nám pomáhá vyrovnat se s bolestí a tvrdostí v našem životě.

Vůně Badyanu nás zahalí svou intenzitou, o kterou se můžeme opřít. Osm ramen badyanové hvězdy spojuje osm paprsků vonných esencí v jednom bodě. Soustřeďí tak svou sílu do jednoho bodu, ze kterého je vysílán signál až do našeho srdce. Transformuje naše prožitky v našem středu.

Emočně nám pomáhá procítit nahuštěné emoce, zpracovat je a opustit. Učit se z vlastních zkušeností a odstraňovat pocit "Proč právě já?". Učí nás být emočně silnými a dodává nám dobrou náladu. Detoxikuje náš emoční život.

Na duchovní úrovni nás vrací zpět na naši životní cestu například po prožitém traumatu. Pomáhá nám získat zpět naše pozitivní vnímání a pochopit naše činy. Olej můžeme použít pro duchovní ochranu a proti psychickým útokům. Dává duši směr a spojuje nás s naším vyšším účelem. Badyan reprezentuje sílu pradůvěry a výživu pramatky. To se zrcadlí v jeho vlastnosti podpory a tvorby mateřského mléka u matek.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Původem je z jižní Asie - ze zemí jako je Čína nebo Vietnam. Nyní se pěstuje i v Indo-Číně a v Japonsku. Vedle Badyanu Illicum verum existuje ještě odrůda Illicium anisatum, která je silně toxická a roste v Japonsku. Badyan je malý nebo středně velký strom, dosahující výšky kolem 8 m. Má tmavě zelené kopinaté listy a bílé květy s četnými okvětními lístky. Květy dozravají a dřevnatí do tvaru osmicípé hvězdy. Každé rameno hvězdy ukrývá jedno semínko obsahující aromatické látky. Právě ze semínek se vyrábí esenciální olej a také se používají jako koření. Plody se sbírají ještě před dozráním a suší se.

Historie

Latinský název by se dal volně přeložit "přitahuje pravdu, ...to pravé", kde "illicere" znamená přitahující vůně a "verum" pravda nebo to pravé. 
Koření badyan je v Asii známé již tisíce let. Používalo se hlavně jako dochucovadlo jídel, nápojů, likérů nebo při pečení. My jsme si toto koření také oblíbili, a to nejen v době vánoc.
V tradiční Čínské medicíně je po tisíce let používán pro jeho stimulační účinek na zažívání, žaludeční nevolnost, poruchy trávení a nadýmání. Také na respirační onemocnění, obličejové ochrnutí a na zápach z úst. Má být složkou čínské směsi "Pěti koření".
Je zasvědcen planetě Jupiter. Olej je používán jako vykuřovadlo na očištění vod a místností. Pálil se na rituálních obřadech jako oběť a dodával křídla motlitbám. I dnes se používá na podporu a navození meditace, ovšem při předávkování může způsobit mírné narkotické účinky. Koření si v hermeticky uzavřených obalech udrží svou vůni více než rok. Často se plete s podobnou vůni anýzu.

Směsi

S Cedrovým dřevem, Santalovým dřevem, Růžovým dřevem, Fenyklem, Anýzem, Neroli - květem pomerančovníku, Petitgrain citrónu, Citrusovými plody, Levandulí a nebo s Cistem

Aplikování

Aplikujeme na tělo v masážních nebo koupelových směsích. Malé množství (2-3 kapky) dáme do aromalampy na očištění prostředí a našeho bydlení.

Výroba

Parní destilací semen.

POEZIE

Poselství Badyanu

"Jsem cestovatel sfér a dimenzí,
jsem kouzelník, který si hraje s vaší imaginací, vizemi a představami.
Jsem však také kosmický průvodce,
který vás krok za krokem vede do hlubin vašeho nitra,
kde svítí světlo vaší duše.
Jsem BADYAN."


Parametry

Latinský názevIllicium verum
Země původuČína
Terapeutickéčístící, uvolňující a stabilizující
Barvasvětle žlutá
Vůnělékořicová
Kvalita100 %
Ředění olejůvhodné ředit rostlinnými oleji