Růžové dřevo Zobrazit větší

Růžové dřevo

(Aniba rosaeodora)
- Brazílie
uvolňující, harmonizující a obnovující

Sladká vůně růžového dřeva poteší smysly i mysl.
Zahání zklamání, uvolní stres a napětí v nás. Primárně tedy působí v oblasti nervové soustavy, ale mírní také bolestí svalů, kloubů, zubů a hlavy. Předchází infekčním onemocněním a je používán jako afrodiziakum, protože iniciuje milostný život.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

300,00 Kč

Více informací

Olej pomáhá udržet mozek v pohodě, ve střehu a aktivní. Zlepšuje paměť a kreativitu. Ulevuje při bolestech kloubů, svalů, a zubů souvisejích s infekčními nemocemi jako je chřipka nebo nachlazení. Hojí rány, bodnutí hmyzem a předchází infekcím ran. Regeneruje pokožku, podporuje růst nových buněk a působí jako ochranný štít před plísněmi, bakteriemi a mikroorganismy. Vhodný je na mastnou pleť se sklonem ke tvorbě akné, protože čistí pleť. Jako deodorand eliminuje zápach těla.
Uvolňuje stres a povzbuzuje sexuální touhu. Možná proto je součástí parfému Chanel N5. Na mentální úrovni nám pomáhá připustit si bolest v našem životě a konstruktivně s ní pracovat. Navozuje radost, pozitivní myšlení a zvládání překážek. Emočně pomáhá překonat bolest nad ztrátou milované osoby, se zlomeným srdcem, odmítáním, zneužíváním a manipulováním. Duchovně pomáhá odpouštět křivdy a najít hloubku našeho ducha. Jednat v souladnu s nami samotnými. Olej samotný působí a rozšiřuje srdeční čakru, zmírňuje depresivní pocity, egoismus a negativní vzpomínky. Šiří lásku a soucit pro nás i pro ostatní.

Odpuzuje drobný hmyz - komáry, blechy, vši nebo mravence a používá se jako repelent v domácnosti. Stačí přidat pár kapek do arolamp nebo vody na mytí podlah.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Tropický vysoký strom mající domovinu především v Brazílii a známý pod názvem Palisandr. Roste v deštných pralesích a nyní po mohutném vykácení je pod ochranou. Vedle brasilského palisandru existuje také indický, australský, bolivijský a madagaskarský, ale ty nedosahují takových aromatických kvalit. Jeho dřevo je velmi silné, tvrdé a odolné vůči vlhku a hmyzu. Přesto se dobře opracovává. Jádro kmene má červenou barvu a obsahuje nejvíce silic. Jeho perioda květu je velmi malá a semena jsou rozptylována vzduchem.

Historie

Dřevo je vysoce rezonanční, a pro jeho zvučnost se tradičně používal a používá na výrobu hudebních nástrojů. Zvláště je oblíben na výrobu kytar. Z historických údajů vyplývá, že vedle hudebních nástrojů se používal na výrobu dekorativního nábytku, podlahových krytin nebo na stavby domů. Australský Rosewood je vlastně mahagon. Do Evropy se Růžové dřevo hojně vyváželo v 18. století, především Francouzi si ho oblíbili. Uchovává si svou vůni po mnoho let a poškrábáním a lakováním vyřezávaných truhel nebo nábytku se opětovně rozvoní. Ve Francii se stal velmi oblíbenou složkou parfémů a zůstává dodnes. Vedle parfémů se olej přídává do mýdel, šampónů a krémů. 

Směsi

Růžové dřevo se dobře mísí s jinými dřevy a pryskyřicemi jako je Santalové dřevoCedr a Kadidlo, nebo také s květinovými vůněmi RůžíNeroli nebo Magnólií. V těchto kombinacích posílíme oblast nervové sustavy a krevního oběhu. Zajímavé spojení může být i s citrusy nebo Skořící a Hřebíčkem.

Aplikování

Vhodná je masážní směs, koupel nebo směs do aromalampy. Jste-li milovníkem této vůně, můžete přidat kapku oleje do vašeho oblíbeného krému.

Výroba

Parní destilací jádra dřeva, které má růžovou až červenou barvu.


Parametry

Latinský názevAniba rosaeodora
Země původuBrazílie
Terapeutickéuvolňující, harmonizující a obnovující
Barvajemně žlutá
Vůněsladce květinová - srdce dřeva
Kvalita100 %