Kajeput

(Melaleuca leucadendron cajaputi)
- Vietnam
čistící, uvolňující a nabíjející

Kajeput je sice z rodu/čeledi čajovníků, ale s odlišnou vůní. Jeho aroma disponuje vedle té charakteristické očistné síly Tea Tree ještě vůní po Eukalyptu. Podobně jako u Čajovníku Rosalina, který nese vedle vůně čajovníku ještě aroma levandule, Kajeput v sobě snoubí dva stromy Tea Tree a Eukalyptus.

Olej je výborný pomocník v období viroz, horečnatých onemocnění a nachlazení.

Více informací

180,00 Kč


Více informací

Kajeput má protibakteriální, antivirové a protiinfekční vlastnosti, čímž dává okamžitou úlevu při bolestech v krku, dýchacích obtíží nebo ucpaného nosu. Svou eukalyptovou vůní zmírňuje záněty hrorních i dolních dýchacích cest. Stimuluje krevní oběh a aktivuje vylučování potu. Potními žlázami jsou odplavovány toxiny z těla ven. Jako anlgetikum tlumí bolesti svalů, hlavy nebo zubů, což jsou právě ty oblasti, které bývají u virových onemocnění často oslabeny a zatěžovány. Olej působí také protikřečově. Domorodci si za tímto účelem Kajeputové listy vtírali do kůže. Lze s ním ošetřít řezné rány, jako ochrana před případnou infekcí a současně má pozitivní vliv na pokožku s rozjasňujícím a vyhlazujícím efektem.
Po duchovní a mentální stránce se jedná o silný očistný olej, který odvrací negativní energie, čistí karmické záležitosti a posiluje vůli. Emočně uvolňuje vztek, bezmoc a vinu a přináší úlevu při vypořádání se s negativními traumaty.

Olej působí desinfekčně a jako repelent proti hmyzu. Odpuzuje komáry, kíšťata, vši nebo blechy. Proto se také často využívá i v domácnosti a na ošetření domácích zvířat.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Strom se štíhlou korunou, vysoký 20-35 m, má obvykle jeden kmen. Ale může se vyvinout i do více kmenů. Patří do rodu čajovníků, takže nás nepřekvapí, že jeho kůra je papírová, téměř bílá  a odlupuje se jako u Tea tree. Jeho domovem je nejčastěji Austrálie, Indonésie, Malajsie, Jihovýchodní Asie a dnes ho najdeme i v Africe a v některých oblastech Ameriky. V Malajsii mu říkají "Caju-puti" strom bílého dřeva. Listy jsou šedozelené 4 až 10 cm dlouhé, tuhé a velmi aromatické. Ovšem toto aroma je odlišné od klasického čajovníku, obsahuje v sobě totiž jemné vůně po eukalyptu. Kvete do bíle-růžových květů se slonově bílými dlouhými tyčinkami a semínka dozrávají v malých zaoblených šedohnědých dřevnatých kapslích. Nejraději roste podél potoků a řek nabo v bažinách. Má rád vlhké prostředí.

Historie

Domorodci na Jávě používali ovar z vylouhovaných listů Kajeputu proti choleře a na revmatismus. Potírali si jím postižená místa. V mnoha dalších kulturách se jeho pružné a lehké dřevo s velkou trvanlivostí používalo na výrobu kánojí, střešních krytin nebo budov. Sušené dřevo pak jako palivo, které svými výpary odpuzovalo hmyz. Pro jeho aroma se Kajeput také používal jako kadidlo a na vykuřování.

Aplikování

Inhalci, do masažních a koupelových směsí nebo do aromalamp.

Výroba

Parní destilací větviček a listů.


Parametry

Latinský názevMelaleuca leucadendron cajaputi
Země původuVietnam
Terapeutickéčistící, uvolňující a nabíjející
Barvačirá
Vůněmentolová
Kvalita100 %
Ředění olejůvhodné ředit rostlinnými oleji
Vlastnostvyhnout se v těhotenství