Pačuli

(Pogostemon cablin)
- Sri Lanka
Stabilizující, harmonizující, obnovující

Tato rostlina s temně zemitým aroma je původem z Asie a symbolem hojnosti a radosti. Možná proto, že uvolňuje hormony serotonin a dopamin, zlepšuje náladu, odvádí deprese a podporuje dobrý spánek. Kromě nervové soustavy působí na pohybový apatrát, uvolňuje křeče ve svalech a dodává svalovou pružnost.

Více informací

220,00 Kč


Více informací

Okysličením krve zvyšuje její cirkulaci a má vliv na zvýšenou tvorbu červených krvinek. Podporuje objem a frekvenci vylučování moče z těla ven a odvádí toxiny a infekce. Působí tak pozitivně na hojení ran. Emočně nám dává naději tam, kde něco selhává a nebo něco ztrácíme. Mentálně a duševně pomáhá žít v hojnosti. Působí jako ochrana a záchranář se správným načasováním. Pomáhá od-pustit křivdy, strachy a bloky z nedostatku, které jsme si sami vytvořili. Učí umění polarity - že totiž v každém okamžiku života máme vše, co potřebujeme.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Pačuli patří mezi hluchavkovité a roste v tropických oblastech Asie jako je Čína, Indie a nebo Indonézie. Dorůstá do výše asi 70 cm a jeji květentví se vyznačuje malými drobnými kvítky, narůžovělé barvy.

Historie

V Asii se používá jako vykuřovadlo na záhánění zlých duchů a na odpuzování hmyzu. Parfémáři ho používali jako jednu z vyznamných fixačních složek v parfémech a kolínských vodách.

Výroba

Parní destilací rostliny.


Parametry

Latinský názevPogostemon cablin
Země původuSri Lanka
TerapeutickéStabilizující, harmonizující, obnovující
Barvatemně žlutá až hnědá
Vůnězemitě nasládlá a těžká
KvalitaBIO
Jiná specifikazraje s časem a může mít balzámovitou konzistenci