Fenykl sladký

(Foeniculum vulgare)
- Španělsko
uvolňující, čistící, nabíjecí a stabilizující

Fenykl koření se přidával do jídel na podporu trávení už ve středověku. Primárně působí v oblasti trávicí soustavy. Jeho protikřečové vlastnosti ulevují od nadýmání, říhání, střevních potíží a žaludečních nevolností. Uvolňuje dýchací cesty a kašel nervového původu, navozuje dobrý spánek a podporuje tvordu mateřského mléka.

Více informací

100,00 Kč


Více informací

Fenykl čistí střeva, efektivně ničí červy a jejich spóry ve střevech a vylučovacích orgánech, uvolňuje zácpu. Chrání žaludek před tvorbou vředů a napomáhá k jeho správnému fungování a vylučování trávících kyselin a žluči. Posiluje funkce sleziny a ledvin a vzhledem k mírným močopudným vlastnostem napomáhá k vylučování přebytečných tekutin, tuků a toxických látek z těla a krve ven. Často je používán jako prostředek pro hubnutí, odstranění zadržované vody, celuditidy a obezity. Během takové kůry je vhodné pít více vody, aby nedošlo k dehydrataci. To platí u esenciálních vůní i obecně, protože vonné esence uvolňují škodlivé látky z těla ven a pití tekutin napomáhá k jejímu snadnému vyplavení. Zvyšuje produkci hormonu estrogenu a tvorbu mateřského mléka. To může mít pozitivní efekt u kojících maminek, ovšem v těhotenství je potřeba se používání oleje vyhnout.

Fenykl pomáhá, když hodně přemýšlíme a anlyzujeme. Naše pocity jsou uzamčeny a zůstávají v našem nitru, bez možnosti vyjádření se.  Jsou stlačeny a uvězněny v podobě plynů a tlačí na naše vnitřnosti. Fenykl dá průchod tomuto přetlaku a umožní nám svobodně komunikovat, tvořit a vyjíádřit své pocity.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Původně pochází ze středomoří, ale byl rozšířen i do jiných částí světa. Rostlina je podobná kopru, listy jsou zpeřeněné a vláknité. Květy rostou do tvaru okolíku a jsou žluté barvy. Kvete od čevence do září.

Aplikování

Aplikujeme zevně inhalací, obklady nebo koupelemi.

Výroba

Parní destilací semen fenyklu

POEZIE

Poselstvi FENYKLU

Jsem luční panáček hrající si s vlnkami šumivého větru.
Mou řečí je vůně mého těla, která je vánkem roznášena k lidským příbytkům.
Mým posláním je uvolňovat jakékoli napětí, hladit vše co je ztuhlé a usímvat se na vše, co ve strachu se krčí.
Mou vírou je naděje a vize všeho dobrého.
Jsem FENYKL.


Parametry

Latinský názevFoeniculum vulgare
Země původuŠpanělsko
Terapeutickéuvolňující, čistící, nabíjecí a stabilizující
Barvažlutá
Vůnělékořicová
Kvalita100 %
Ředění olejůjedno a více procent
Jiná specifikavyhnout se v těhotenství