Geranium (Pelargonie)

(Pelargonium graveolens)
- Keňa
harmonizující, stabilizující, obnovující, nabíjející a uvolňující

Geranium zklidňuje nervovou soustavu, snižuje napětí, zaceluje rány, harmonizuje, regeneruje, staví mosty a dává věcí opět do pohybu. Pomáhá nám nalézt vnitřní rovnováhu a vyjasnit naši mysl.
Geranium olej je velký pomocník při premenstruačním syndromu a během menopauzy. Léčí jinovou stránku bytosti.

Více informací

250,00 Kč


Více informací

stahující vlastnosti, díky kterým pomáhá zpevňovat svaly, tkáně, kůži, cévy a dásně. Zúžením cév dojde k zpomalení průtoku krve a přidáním hemostatického efektu - urychlení srážlivosti, geranium olej navodí zeslabení krvácení. Podporuje krevní oběh těsně pod povrchem kůže a ozdravuje a regeneruje buňky. Snižuje krevní tlak. Kůži na obličeji chrání před předčasným stárnutím a díky svým hojivým vlastnostem je vhodná při hojení řezných nebo chirurgických ran. Jizvy po akné a neštovicích a skvrny na kůži slábnou nebo mizí.
Je protizánětlivá, protivirová a zabraňuje infekcím. Udržuje rovnováhu hormonů v těle. Působí na endokrinní žlázy a reguluje sekreci hormonů, enzymů, kyselin a žluči. Díky tomu pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a navozuje spravný sled funkcí. Stimuluje činnost jater, slinivky břišní a kůry nadledvinek.

Vůně gerania uvolňuje mysl a osvobozuje ji od celodeních událostí, proto je vhodné použít ji na večer. Je večernicí dne. Odstraňuje strach a napětí v nás a svým jemným květinovým dotykem navozuje pocity radosti. Díky ní můžeme učinit další krok v před a čelit své budoucnosti, pomáhá nám s přechodem od přítomnosti k budoucnosti a odvahou jít dál. Geranium je tichá síla, která zpevňuje naše energetické pole, dodává nám jistotu a harmonizuje naše partnerské vztahy. 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Rod Pelargonium je původem z Jižní Afriky a čítá na 200 až 300 druhů. Dnes je znám jako hrnková rostlina a u nás zdomácněl pod jménem Muškát. Nejčastějí je zahlédneme za oknny nebo na balkonech. Není mrazuvzdorná a musí se v našich krajích na zimu schovávat - skleníková rostlina. Jen z malého počtu odrůd lze získávat olej. Rostlina může vyrůst do 1 m a kvete od července do září. Listy jsou dlanitě laločnaté a na dotek sametové. Vydávají aroma. Květy jsou růžové nebo světle fialové. Rychle bují a množí se.

Historie

V Africe se používá jako levnější varianta růže na léčení ledvin a trávicího traktu. Jméno Pelargonium je odvozeno z řeckého slova "Pelargós" značícího "čáp". To pro tvar květu, že vypadá jako čapí zobák. Údajně se o Evropy se dostala v 17. století, jako skleníková rostlina. Ale rostlinu doporučovala již ve 12. století Hildegarda. První destilace byla provedena ve Francii v 19. století a od té doby se stala význačnou ingrediencí parémů. Známé je také "Růžové Geranium", olej který je jemnější, má latinský název Pelargonium roseum. Pro vlastnost regenerace buněk a zpomalení stárnutí pleti se Granium používá do pleťových vod, mlék, mastí a krémů.
V květomluvě ohnivě červená pelargonie říká: "Jsi mi útěchou.", tmavě červená oznamuje melancholii  a řůžová "Upřednostňuji tebe.

Směsi

Můžeme použít v kombinaci s růží, šalvějí lékařskou nebo muškátovou, s levandulí a skalní řůží a všude tam, kde je potřeba pozvednout ženství a jinovou sílu.

Aplikování

Do masážních a koupelových směsí, jako pleťová voda a tonikum

Výroba

Parní destilací listů a květů


Parametry

Latinský názevPelargonium graveolens
Země původuKeňa
Terapeutickéharmonizující, stabilizující, obnovující, nabíjející a uvolňující
Barvazelená
Vůněkvětin, nasládlá
KvalitaORGANIC
Jiná specifikavyhnout se v těhotenství