Kontakt

Už jako malá jsem milovala vůni lékárny a míchání olejů. Měla jsem přirozený respekt k esencím, protože to jsou silné látky, vyžadující zodpovědné a šetrné zacházení. Pzn. pro mladší ročníky. V lékárnach se dříve míchaly masti a léky, a to s sebou neslo i charatkeristickou vůni. Nyní už něco takového zažijeme jen málo.

Blíže jsem se k olejům dostala na mateřské dovolené, kdy jsem čekala syna a koupila jsem si prvních pár olejů. Dnes, když syn vyrostl a žije si svým vlastním životem,  jsem se tomu začala věnovat více. Mám ráda individualitu, osobitý přístup a jediněčnost. Vonné esence jsou jedinečné bytosti umožňující nám prožít neopakovatelné zážitky.

Před několika lety se mi splnil můj sen a já odjela za vůněmi do Francie. Tam jsem se postupně seznamovala s květinami, jejich sběrem a technologií výroby. Vždy mě bavilo poznávat prostředí, kde květiny rostou, jaké jsou a jak se z nich esence dostávají. Proto na webu i v e-shopu naleznete mnoho fotografií rostlin a přírody. Vy se tak můžete naladit na samotnou rostlinu, a zjistit zda je to ta pravá esence pro Vás.

Informace pochází z mých poznatků, odborných seminářů a knih. Zajímám se o původ rostliny, její rozšířění, technologii výroby a využití vonných esencí. Především však o „vnirtřní krásu“ a půvab rostlin. Cílem nebylo najít, či objevit jediné a možné poznání, ale otevřít cestu vám k těm vašim :-).

Jinými slovy, na těchto stránkách se můžete něco dočíst o pořádaných akcích, cestách, olejích, jejich výrobě a použití a některé si i koupit a míchat dle vlastní potřeby.

Save0010

Užijte si mé stránky, já si je také užívám;-)!

Dagmar Clair
dagmar.clair@clairoils.cz
V Borovičkách 2726/1
Stodůlky- Praha 5
155 00