Kadidlo - Neglecta Zobrazit větší

Kadidlo (Neglecta)

(Boswellia neglecta)
- Keňa
čistící, uvolňující, obnovující, stabilizující a nabíjející

Jeho hlavní prioritou je pozitivní působení v oblasti hrudníku a srdce. Také působí na úrovni nervové soustavy limbického systému, hypotalamu, šišinky a hypofýzy. Ovšem je třeba uvést, že z jeho účinků mají prospěch i další soustavy organismu. Zejména trávicí, dýchací a vylučovací. Také podporuje lymfatický systém a posiluje imunitu.

Více informací

350,00 Kč


Více informací

Jeho schopnost uklidňovat, překonávat stres a zoufalství z něj dělá hotový neurobalzám. Navíc spojuje, co bylo odděleno nebo vystředěno. Podporuje regeneraci buňek a zajišťuje, aby buňky i tkáně zůstávaly zdravé. Díky stahujícím účinkům zastavuje krvácení, hojí a zahlazuje rány a jizvy na kůži. Použivá se při péči o suchou pleť, protože zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.
Dřevo "Kadidlovníku" se používalo jako dlaha pro zlomeniny, protože napomáhá srůstu a regeneraci kostí. Tiší bolest při revmatoidní artritídě a zánětu kloubů a svalů. 
Jak už ale bylo řečeno, kadlovníkový olej pozitivně ovliňuje fungování i dalších soustav, jako jsou horní a dolní cesty dýchací, kde rozpouští hlen, zpomaluje a prohlubuje dýchání. Eliminuje zápach a infekce v dutině ústní, pomáhá od bolesti zubů a zubnímu kazu a u trávicího systému urychluje vylučování žaludečních štáv a žluči. 
Podporuje prokrvení dělohy a pánve. Reguluje produkci estrogenu u žen a snižuje riziko vzniku nádorů a cyst v děloze. Harmonizuje menstruační cyklus.

Po duchovní stránce probouzí naše vyšší vědomí a podporuje duchovní rozvoj. Frekvenčně rezonuje ve více úrovních, a proto může zharmonizovat naši bytost hned na několika úrovních současně. Umí se naladit na konkrétního člověka a jeho frekvenci. Pomáhá duši při vstupu i výstupu z těla  tj. pomáhá s přechody a v minulosti se používalo, jako pomazání při narozeni dítěte a při umírání člověka. Olej Neglecta dodává jasnou jangovou sílu, klid a mír, uvnitřnění. Muž se tak stavá klidný a silný, oproštěn od přehnané soutěživosti. Spojuje ducha, duši a tělo v jedno a pomáhá s napojením na zdroj. Zatímco, Neglecta spojuje, co bylo rozděleno, Carterii dodává světlo a život tam, kde se ho nedostává. Společně působí jako obraný val před tlakem z vnějšku.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Listnatý strom Boswellia dosahuje 2 až 8m a má dva i více kmenů. Je známý přes 5000 let a čítá na 25 druhů. Jeho kůra s papírovou texturou se snadno odstraňuje. Kořeny vytváří cibulovitý tvar kolem kamenů a skal, a díky tomu se udrží i v nehostinných oblastech. Hojně roste na suchých, vápencových místech Ománu, Jižního Jemnu a nejvíce v severním Somálsku. Sbírá se jeho pryskyřice vytékající z kmene stromu starého 3-4 roky. Pryskyřice má mléčně bílou barvu a po 10-ti dnech od říznutí nebo seknutí do stromu tuhne do gumovité substance. Sběr se odehráva dvakrát do roka. (1.-3. a 8.-10. měsíc) a na trh jdou pryskyřice po 12-ti týdnech od sběru. Ovšem používají se i ostatní části stromu. 

Směsi

S různými dřevitými oleji, jako je cypřiš, cedrkadidlo carterii nebo elemi; vhodné jsou citrusy, květiny růžímagnolií. a na posílení a záněty svalů pak třezalka

Aplikování

Inhalací, při masážích a koupelích

Výroba

Parní destilací surové pryskyřice tmavých barev.


Parametry

Latinský názevBoswellia neglecta
Země původuKeňa
Terapeutickéčistící, uvolňující, obnovující, stabilizující a nabíjející
Barvajasně jemně žlutá
Vůněvícevrstevná, ovocná, pryskyřičná až dřevitá
Kvalita100 %