Ylang Ylang

(Cananga odorata)
- Madagaskar
uvolňující, harmonizující, obnovující

Ylang Ylang je známá smyslná rostlina "Květ lásky". Vůně "koření tropického slunce" positivně působí v oblasti nervové soustavy, kde uvolňuje hormon štěstí. Snižuje stres a pozvedá dobrou náladu, navozuje klidný spánek a uvolňuje tělo, mysl i duši z aktuní deprese. Uklidňuje srdce a snižuje tlak. Je protiinfekční a udržuje rovnováhu vlhkosti pokožky. Mastná pleť je méně mastná a suchá méně suchá.

Více informací

250,00 Kč


Více informací

Jako afrodiziakum zlepšuje sexuální život, především u lidí s velkou pracovní zátěží. Eliminuje stres a napětí na úrovni ducha i těla. Je to posilovač nervové soustavy. Reguluje tok adrenalinu v těle a transformuje a uvolňuje chronické deprese, šokové propady, ale i hněv a tvrdohlavost. Podporuje dobrý spánek. Je protiinfekční a snižuje horečky. Domorodci ylang ylang používali při malárii a infekcích trávicího traktu. Reguluje tvorbu kožního mazu a udržuje pokožku hladkou, hydratovanou, mladistvou a svěží. Používá se v péči o pleť i o vlasy. Chrání vlasy přes slanou mořskou vodou, podporuje jejich růst, snižuje vypadávaní vlasů a třepení konečků.
Ylang Ylang odpojuje naši analyticko-rozumnou část a aktivuje tvořivost a fantasii. Vyrovnává mužské a ženské energie. Jeho jinový projev přináší radost, uvolnění a snění. Je to noční květ, který vládne smyslností a vášní, jehož vůně nás uvádí do středu a hlubin citů. Otvírá srdce a vynáší kreativitu z hlubin na povrch - do fyzického světa. Realizuje se.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Ylang Ylang je tropický strom pocházející z jižní Asie (Indonésie, Filipíny), ale dnes je nejvíce pěstován na Madagaskaru, Réunionu a Komorských ostrovech. Rostou na ostrovech s vulkanickou půdou, což způsobuje to výrazné aroma. Dorůstá do výše 10 až 30 metrů. Listy jsou velké a lesklé. Květy vypadají jako orchideje a zpočátku (asi 15 - 20 dní) jsou zelené a bez vůně, splývají s listy. Pak postupně žloutnou a vydávájí omamnou vůni. Sbírají se časně ráno, protože v noci obsahují nejvíce silic. Musí se dostat do 10 hod do destilačního zařízení. Jeho omamná vůně se nese nocí.

Historie

Název Ylang Ylang pochází z Filipín a znamená "Květ Květů", údajně je spojen s příběhem o dívce, která se rozplynula po nenaplněné lásce. Jiná legeneda vypráví, že Ylang Ylang dostal aromatické květy od bohů. Původně byl strom bez květů a během bouře ve svých větvích ukryl dvě housenky. Když pak po bouři housenky hledal, nikde je nenašel. Zato se tam objevili dva motýli, ve které se housenky transformovaly. Když se o jeho skutku bohové dověděli, obdarovali ho voňavými květy s podobou motýlích křídel.

Tady se můžete podívat na další vyprávění v podobě animované pohádky (lze zapnout české titulky). Video od Saga Clouds "The Legend of the Ylang-ylang"

Pro západní svět se stal hitem až od roku 1980. Do té doby byl znám a používán především domorodci. Je stejně jako růže, jasmín nebo champaca používán jako dekorace svatebních obřadů a dává se do novomanželské postele. Ženy se jimi zdobí a přídávájí je na provonění do ložního prádla a šatníků. Na Jávě se sušené květy používají na malárii a čerstvé proti astmatu. Také je používán na zklidnění pokožky po kousnutí nebo bodnutí hmyzem.

Směsi

Pro zmírnění sladkosti můžeme smíchat s citrusy jako Neroli, Citron nebo pomerančové listí. Směs pak ziská vedle uvolňující síly ještě aktivující. Dalšími složkami do směsi mohou být Santalové dřevo, Cedrové dřevo, Růže, Levandule nebo Třezalka tečkovaná.

Aplikování

do masážních a koupelových směsí, do krémů a vlasových přípravků a hlavně jako přísada do parfémů

Výroba

Olej se vyrábí parní destilací květů a existuje několik stupňů/frakcí destilace.


Parametry

Latinský názevCananga odorata
Země původuMadagaskar
Terapeutickéuvolňující, harmonizující, obnovující
Barvažlutá
Vůněsilná sladká až balzámová, květinová
KvalitaIII. frakce detilace BIO
VlastnostAplikujeme v malých dávkách, do směsí postačí i jedna kapka. Nadměrné množství může vyvolat bolesti hlavy a nevolnost.