Myrha Zobrazit větší

Myrha

(Commiphora Myrrha )
- Keňa
nabíjející, čistící, uvolňující, obnovujicí a stabilizující

Myrhový olej je širokospektrální a je ženským protějškem Kadidla. Patří mezi oleje používané už od starověku. Jako vykuřovadla se pryskyřice Kadidla a Myrhy používají současně, aby harmonizovali jin a jang prostorů. 

Více informací

420,00 Kč


Více informací

Myrha má zpevňujicí účinky, posiluje dásně, tkáně, svaly, kosti, vnitřní orgány a kůži. Podporuje pocení a odvádění toxinů z těla ven. Čistí póry pokožky. Přes krevní oběh napomáhá dodávání kyslíku do tkání, a tak oživuje a harmonizuje metabolismus buněk. Myrha orgánům poskytuje sílu a ochranu před infekcemi a předčasným stárnutím. Je protizánětlivá, protivirová, protiplísňová a nahazuje imunitní systém. Díky své zemitosti má olej nasládlou až trpkou vůni a umí pracovat s hlenem v těle. Často se používá při dýchacích potížích, bolestech v krku a při ztrátě hlasu. Posiluje vnitřní sekrece spojené s trávením a zažíváním, podporuje ženské pohlavní orgány a harmonizuje hormonalní systém. Chrání před zvápenatění cév a srdeční příhodou. Je výborný pomocník, když ztrácíme půdu pod nohama. Projasňuje ducha i duši.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Myrhovník je malý křovinatý strom, který má sukovité větve. Roste ve velmi suchých podmínkách a z prasklin v kmeni přirozeně vytéká pryskyřice.

Směsi

Výborně komunikuje s kadidlem, geraniem, cistem nebo růží.

Výroba

Myrhový olej se získává parní destilací pryskyřice. Myrhový olej zraje věkem, jako víno, a při správném uchovávání a skladování má neomezenou dobu spotřeby. Během používání u hrdla lahvičky olej krystalizuje. Tato vlastnost se projevuje při zpevňování tkání.


Parametry

Latinský názevCommiphora Myrrha
Země původuKeňa
Terapeutickénabíjející, čistící, uvolňující, obnovujicí a stabilizující
Barvazlatá až oranžovo-hnědá
Vůněbalzámovitá, sladká
Kvalita100 %