Čajovník

(Melaleuca alternifolia)
- Jižní Afrika
čistící, uvolňující, desinfekční

Čajovník je jedním z neznámějších z rodu Melaleuca. Má nezaměnitelnou kafrovitou vůni. A právě díky ní odpuzuje nejen hmyz, bakterie, viry, infekční onemocnení, ale i nepohodlné myšlenky. Má účinky rychlosti blesku a umí zastavit virózu ještě před jejím vypuknutím. Spolu s eukalyptem jsou nezaměnitelná dvojka pro očistu a obnovu.

Primárně působí v oblasti dýchání, nervové soustavy a srdce.

Více informací

200,00 Kč


Více informací

Teprve až s pobytem v Austrálii se mi blahodárné účinky Čajovniku otevřely. Je přirozené, že jsme určitým esencím uzavřeni až do chvíle než přijde jejich čas. A tak to bylo i u Čajovníku. Jeho silná vůně mě spíše odpuzovala než dodávala uvolnění. Naše příroda se vyznačuje odlišnými rostlinami/stromy, než jsou ty v Austrálii, a proto ani moje tělo nebylo ihned této vůni otevřeno.
Máte pocit, že vám Čajovník příliš nevoní? Tak vězte, že nevoní ani hmyzu, virům nebo bakteriím. Donutí je odejít z vašeho energetického pole. Čajovník silně působí a uvolňuje šestou čakru, pomáhá nám se vymotat z pavučin myšlenek a chaosu. Na fyzické úrovni se to projevuje na zlepšení průtoku krve v mozku. Tato esence nám dává odvahu postavit se sám za sebe a zocelí nás po násilném vniknutí do naší aury. Svým aroma dává doslova pěstí do nosu ohrožujícímu okolí. Pomáhá nám najít potěšení ve vlastním životě a těle a díky odolnosti vůči vodě odolává i přemíře emocí.
Na fyzické úrovni si čajovník obvykle spojíme s plísněmi na nohou a nehtů, opary, lupy, opruzeninami, kandidózou nebo bodnutí hmyzem. Při astma, kašli, nachlazení, zánětu dutin nebo dutiny ústní. Podporuje krevní oběh.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Čajovník je trvale zelený strom a dodolává i mrazům asi do 20°C. Jeho domovem je Australský kontinent, především oblasti NSW a Tasmánie. Dorůstá do výšek kolem 7 m a miluje slunce nebo polostín. Své kořeny zapustí do vhlké písčité až bahnité půdy. Má šedou kůru, která se odlupuje po tenkých vrstvách. V Austrálii jsem viděla mnoho stromů, které odkládají svou kůru jako had svou kůži. Přišlo mi, že jim muselo být horko. Domorodí lidé kůru Čajovníku použivají na střechy svých obydlí pro její voděvzdorné vlastnosti. Květy čajovníku jsou nadýchané bílé nebo krémové chomáče a kvetou od jara do začátku léta. Listy jsou zelené, jemné a bohaté na silice. Strom sám má vlastnost zpevňování půdy.

Historie

Podle všeho jsou první zmínky o Čajovníku spojovány s kapitánem Jamesem Cookem, který mu dal jméno Tea tree "Čajový strom". Tento strom však nemá nic společého s čajem pěstovaným v Indii, pouze svařené listí připomíná chuť čaje. Samozřejmě tady mluvíme o povědomí pro západní svět. Domorodí lidé "Aboridžinci" jej znali a používali již tísíce let v minulosti. Západní svět se o silných účincích čajovníku dověděl teprve až s první světovou válkou. Zatím co klasická medicína během války selhávala a nestačila při ošetřování raněných. Domorodci se o své raněné dokázali postarat. Jedním z jejich léčivých prostředků byl právě Čajovník. Vedle čaje z něj připravovali obklady nebo rozmačkané listy vložili přímo do rány. Pro jeho rychlé účinky ho spojovali s bohem blesku.

Směsi

Směs s eukalyptem a levandulí, gerániem nebo jinými dřevitými oleji.

Aplikování

Na energetická centra z obou stran, masáže, koupele nohou nebo celého těla.

Výroba

Olej se vyrábí prarní destilací z listí a drobných větviček.


Parametry

Latinský názevMelaleuca alternifolia
Země původuJižní Afrika
Terapeutickéčistící, uvolňující, desinfekční
Barvačirá
Vůnějemná kafrová
KvalitaBIO