Myrta

(Myrtus communis)
- Maroko
uvolňující, nabíjející, čistící a harmonizující

Myrta v sobě skrývá potenciál výrazného posilovače lidského zdraví a byla spojována s bohyní Afrodítou.

Má schopnost snižovat dýchací problémy a chránit před střevními potížemi. Reguluje edokrinní systém, léčí kožní problémy, snižuje hladinu cukru v krvi, čímž zlepšuje fungování ledvin a pozitivně působí na srdce.

Více informací

250,00 Kč


Více informací

Díky jejímu jemnému aroma je příjemná při dýchacích obtížích jako je bronchitida nebo astma. Umí zklidnit a zprůchodnit dýchací cesty. Zpomalí dýchání a eliminuje podráždění, takže navodí klid celého těla. Na úrovni endokriního systému harmonizuje a reguluje hormony štítné žlázy a vaječníků u žen.
Vzhledem k protibakteriálním a protivirovým vlastnostem zvyšuje sílu imunitního systému a má zklidňující účinky na kožní problémy jako je akné, skvrny nebo modřiny. Urychluje hojení kožních buněk a celkově zlepšuje stav postižených oblastí. Stimuluje jaterní činnost a v minulosti se bylina velmi často aplikovala pro léčbu trávení a regulaci ledvin a močových cest. Podněcuje močení, čímž eliminuje přebytek toxinů, solí, tekutin a tuku v těle.
Napomáhá udržet jasnou mysl a zabraňuje degradaci nervových drah. Vyvažuje hladinu cholesterolu a zachovává tak cévy a tepny průchozí, čímž nás chrání před srdečními nebo oběhovými problémy. Snižuje a reguluje hladinu cukru v krvi a těle.

Na duchovní úrovni je symbolem odpuštění, lásky a pocitu jistoty.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Myrta je stálezelený keř nebo malý strom, rostoucí do výše asi 4,5 m v jeho přirozeném prostředí. Ovšem běžně ho najdeme růst ve výšce jen 60-90 cm. Má husté přeplněné větve, lesklé špičatě-oválné listy v tmavo zeleném odstínu a vydávající vůni při rozdcení mezi prsty. Její vonné květy jsou složeny z pěti malých bílých nebo světle růžových okvětních lístků. Obvykle kvete jednotlivě na krátkých stoncích v pozdním létě a jeho domovinou je středozemí. Její plody jsou modré bobule, které se dají jíst syrové nebo upravené.

Historie

Její hellénské jméno vychází z kořene slova "mýron" což představuje "vůni, tektutinu, olej nebo vonnou esenci", takže Myrta je nositelkou slova "Vůně".

Byla zasvědcena Venuši, ale i jiným ženským božstvům a je považována za "rostlinu ženskosti". Je zajimavé, že byla spojována se symbolem plodnosti, lásky a šťastného manželství. Jako ozdoba na svatbách, přinášela dobrý osud se schopností zahánět škodlivé účinky, ovšem také byla považována za pohřební rostlinu. Tím je představitelkou dvou symbolismů. Myrta pochází z oblasti Středozemního moře, kde zastávala důležité místo v dávných kulturách. Aténští soudci nosili větvičku jako znak cti a autority, věnec z myrty symbolizoval vítězi bez prolití kapky krve a myrta byla také zmiňována v bibli a je považována ze jeden z biblických olejů.

Její bobule se mohou jíst syrové nebo vařené a jsou někdy použity k aromatizaci slaných jídel. Listy byly také používány jako příchuť čaje, který byl svého času populární mezi francouzskými ženami. Domnívaly se totiž, že zachová jejich mladistvý vzhled a vitalitu. Další použití je v parfumerii, jako mýdla, parfémy a krémy s péčí o pleť nebo parfémované vody získávané z květů. Už od starověku byla myrta používána v léčitelství. Římané ji používají na močové a respirační onemocnění a Egypťané na nervové potíže. V moderním bylinkářství se je používá k léčení trávicích, dýchacích a močových problémů.

Směsi

Na dýchací problémy směs s rozmarýnem a citronem. Další směsi s cedrovým dřevem, borovicí, eukalyptem, tea tree, geraniem nebo levandulí.

Aplikování

Inhalací, ředěné aplikovat na kůži.

Výroba

Parní destilací lístí.


Parametry

Latinský názevMyrtus communis
Země původuMaroko
Terapeutickéuvolňující, nabíjející, čistící a harmonizující
Barvačerveno hnědá
Vůnějemně mentolová, květinová
KvalitaBIO