Smil - Věčný květ

(Helichrysum italicum)
- Francie
obnovující, čistící, uvolňující, harmonizující

Slaměnka je drobná rostlinka s velkou silou. Je velmi účinná při léčení kožních problémů jako jsou modřiny, krevní podlitiny, onemocnění dásní, zubní extrakce, jizvy po akné, alergie, vředy, exémy nebo při zánětech dutin a oběhových poruchách. Čistí krev, aktivuje žlučník a chrání játra a slezinu. Navozuje emoční rovnováhu a obnovuje a harmonizuje nervový systém.

Více informací

1 000,00 Kč


Více informací

Smil umí zkapalňovat a ředit krev. Působí na enzymy, které to mají na starosti, a tak reguluje krev. Tato pozitivní vlastnost se projeví hned na několika úrovních. Léčí rozsáhlé pohmožděniny (modřiny) a hematomy na těle a je lékem první pomoci při úrazech spojených s výrony a tkáňovými traumaty. Rozpouštěním krevních sraženin snižuje riziko srdečních infarktů a mozkových příhod nebo krvácení do mozku. Další jeho zajímavou vlastností je, že vedle krve umí harmonizovat hlen v těle. Hlen je důležitý pro naše tělo, protože při správném fungování zajišťuje vhlké a kluzké stěny vnitřních tkání například u horních cest dýchacích a trávicího ústrojí. Ochraňuje je před poškozením, poškrábáním a infekcemi. Zahušťováním nebo ukládáním hlenu v dýchacím systému dochází k ucpání dýchacích cest a můžou se objevit křečovité návaly kašle a bolesti v krku. Smil podporuje zředění hlenu, zabraňuje jeho přebytečné tvorbě a uvolňuje jeho usazeniny. Tím zprůchodní a uvolní dýchací cesty a dodá úlevu od neustálého kašle a škrábání v krku. Je výborným lékem na chronický kašel a vykašlávání. Při trávení Smil podporuje sekreci žluči do žaludku a zmírňuje příznaky překyselení. Chrání a zklidňuje játra, napomáhá k jejich detoxikaci a udržuje je ve zdravém stavu. Také podporuje funkce sleziny, chráni ji před infekcemi. Při zánětlivých onemocněních ulevuje od horkosti, snižuje horečku a zklidňuje tělo. Vylučovacímu systému napomáhá s odstraněním toxických látek z krve do moči a usnadňuje močení. 

Mentálně nám pomáhá akceptovat změny v našem životě a uvádí nás do reality. Odstraňuje emoční bloky jako je hněv nebo zoufalství a zlepšuje spánek. Duševně působí na hlubokých úrovních duše, kde léčí boule a modřiny na duši. Dodává nám soucítit se sebou - je to olej duchovního srdce.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Helichrisum italicum je malá keřovitá trvalka, asi 30 až 50 cm vysoká. Její květy jsou shluk malých drobných žlutých kvítků, obsahující mužské i ženské orgány. Kvetou během léta a květ si i po utrhnutí zachovává svoji barvu i tvar. Proto se jí říká "Slaměnka" nebo "Věčný květ". Listy má jemné, úzké a podlouhlé, se stříbřitým ochlupením. Při rozdrcení vydávají silnou květinově-zemitou vůni. Roste nejraději na slunci a na písečných dunách, lze ho najít i v okolí písečných pláží, někdy se mu říká "Písečný  Smil". Okolí Středozemního moře je plné takových vyprahlých kopců, skal a útesů, kde v písčitých půdách můžeme Smil najít. Existuje asi na 500 druhů, ale pro destilaci a léčivé účinky je nejvíce vyhledávaný druh "Italicum". Něktreré druhy se nachází v Jižní Africe.

Aplikování

Při pohmožděninách naneseme přímo na kůži. Přidáme do obkladů na zhojení pooperačních ran nebo do koupelových a masážních směsí.

Výroba

Parní destilací rostliny.


Parametry

Latinský názevHelichrysum italicum
Země původuFrancie
Terapeutickéobnovující, čistící, uvolňující, harmonizující
Barvažlutá
Vůněkvětinově-zemitá
KvalitaBIO