Zlatá Jojoba

(Simmondsia chinensis)
- Izrael
zjemňující, zvláčňující, propojující

Zlatá Jojoba je ve skutečnosti tekutý vosk, který se nejčastěji používá jako nosič vonných esencí. Svým složením je velmi blízký lidské pokožce a já osobně ho považuji za tlumočníka mezi vonnými esencemi a lidským tělem. Navozuje totiž hladkou komunikaci a dorozumívání se mezi nimi. Je jemný, zklidňuje a pohladí.

Více informací

300,00 Kč


Více informací

Na rozdíl od rostlinných olejů nežlukne a je bez zápachu. Proto je často používan na konzervování vonných esencí, obzvláště těch vzácných. Takto vytvořené a uležené směsi znásobují účinky vonné esence.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Jojoba je stále zelený keř, který roste na pouštích. Pochází z Arizony, Mexika a Kalifornie. Dnes se rozšířila i do pouštních oblastí Jižní Ameriky jako je Argentina nebo například na blízký východ do Izraele.

Historie

Indiáni jižní Ameriky jojobu používali na ošetření a ochranu vlasů a vlasové pokožky. Svým vlasům, tak dodávali lesk a pružnost. Pokožku Jojoba zjemňovala a rychle se do ní vstřebávala.

Vzhledem k tomu, že tuhne při nízkých teplotách, tj. kolem 12°C, je často přidáván do rtěnek, pomád a vosků na rty.

Směsi

Nejčastěji používáme pro vytvoření směsí se vzácnými oleji, jako jsou růže, neroli, santal, .. má to pozitivní dopad i na naši peněženku :-).

Výroba

Lisováním plodů za studena.


Parametry

Latinský názevSimmondsia chinensis
Země původuIzrael
Terapeutickézjemňující, zvláčňující, propojující
Barvazlatě žlutá
Vůněbez zápachu
Kvalita100 %
Ředění olejůBez ředění