Hřebíček Zobrazit větší

Hřebíček

(Syzygium aromaticum)
- Madagaskar
nabíjecí, čistící, uvolňující a stabilizující

Hřebíček představuje "vnitřní i zevní oheň". Primárně rozproudí krev a zahřeje tělo. Zrychlením průtoku krve se krev rychleji očistí a filtruje. Zlepšuje prokrvení pokožky a orgánů a tento efekt se dále projevuje v eliminaci a odstranění bolesti svalů, trávicích a kožních potíží.
O hřebíčku je známé, že zmírňuje bolesti zubů a stejně jako Skořice je považován za afrodiziakum.

Více informací

220,00 Kč


Více informací

Pročištěním krve snižuje toxicitu v krvi a v krevních destičkách. Posiluje imunitní systém. Zvýšením cirkulace krve zlepšuje okysličování oběhového systému a prokrvení orgánů. Vhodné jsou masážní směsi pohybového aparátu.  Ničí choroboploné zárodky a parazity. Pomáhá regulovat hladinu cukru v těle a je účinný při žaludečních a trávicích potížích. Například při zvracení, nevolnostech nebo nadýmání. Je protiinfekční a vhodně působí na drobná poranění, mykózy, plísňové infekce, pohmožděniny a bodnutí hmyzem. Prokrvením pokožky eliminuje stárnutí, vrásky a povislou kůži. Uvolňuje hleny horních a dolních cest dýchacích.
Často je hřebíček  používán jako tinktura při bolestech zubů a dásní a pomáhá odstranit zápach z úst. Kloktání tinktury může zmírnit i bolest v krku. Upozornění: esenciální olej Hřebíčku je velmi silný a je nutné ho ředit a vyhnout se vnitřnímu použití.

Jako afrodiziakum uvolňuje stres, deprese a úzkosti, osvěžuje mysl a zlepšuje paměť a zrak. Navozuje klidný spánek. Energeticky nás propojuje s vyšším vědomím a pomáhá při duševních aktivitách. Uzemňuje. Na emoční úrovni transformuje netečnost, unavenost a slabost do síly, klidu a rozvahy. Duchovně působí na potlačená traumata a negativní vzpomínky, uvolňuje je a vytváří nový posvátný prostor pro život.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Hřebíček pochází z Moluckých ostrovů v Indonésii a odtud se rozšířil do většiny tropických zemí, jako je Madagaskar, Indie, Tanzanie. Stromu hřebíčku se nejlépe daří v blízkosti moře a dosahují maximální výšky asi 9 m. Tvarem připomíná strom Vavřínu, ale jeho listy jsou delší, světlejší a obsahují vonné silice. Třením listů se vonné látky uvolňují. Kmen je hladký a šedivý. Květy jsou karmínové s pupeny dlouhými žlutozelené barvy. Kvete na konci období dešťů.
K výrobě esenciálních olejů se sbírají buď listy nebo pupeny, těsně před otevřením. Pupeny se pak suší na slunci po dobu několika dnů, dokud neztmavnou do známé barvy koření hřebíčku. Strom je produktivní od cca pěti let, ovšem nejvíce květů/pupenů rodí ve 20-ti letech stáří. Obsah 150 ml oleje představuje sběr z jednoho stromu a během období dešťů se vůně hřebíčku line po celém místě, kde rostou.

Historie

Název "Hřebíček" je odvozen od podobnosti poupat s hřebíky a je znám především jako koření. Západní svět ho objevil už ve 4.- 5. století a byl oblíben o svátcích zimního slunovratu. Věřilo se, že dokáže odvrátit zlo a přivolat šťastný život. Ochraňoval před uhranutím a pomáhal přemoci závist. Zapichoval se do pomeranče a ukladal do šatníku jako ochrana před škůdci. Udajně pomáhal při morových epidemiích. Obyvatelé ostrova Ternate neznali žádné epidemie do doby, kdy holanští kolonisté zničili všechny stromy Hřebíčkovce.
Jako koření se přidává do zvěřiny, uzenin a likérů. Výborný je při nakládání hub, kečupu nebo v rajských a svíčkových omáčkách. V zimně nám dodává oheň a nahrazuje nám tak chybějící sluneční svit, proto je jako koření oblíben ve vánočním pečivu, perníku a hlavně ve svařeném vínu.

Směsi

Přidáme do směsí s nosnými oleji jako je Jojobový, Mandlový nebo Kokosový. Z vonných esencí jsou pak vhodné citrusy, Ylang Ylang, Skořice, Rozmarýn, Růže, Neroli, Máta, Vanilka, Anýz a Fenykl.

Aplikování

Hřebíčkový olej je nutné ředit, protože je velmi silný a dráždí pokožku. Vhodný je do masážních směsí na podporu svalstva a krevního oběhu. Je častou složkou pafémů.
Použití jako repelent proti hmyzu a klíšťatům.

Výroba

Parní destilací poupat.

POEZIE

Poselství Hřebíčku

„Z hlubin nitra země vystupuji na povrch a spojuji všechny živly.
Jsem strážce tajemství, které je součásti matky Země.
Přichází čas, kdy probudí se dalším lidem neznámé, ale mocné energie dřímající ve mě.
Jsem HŘEBÍČEK.“


Parametry

Latinský názevSyzygium aromaticum
Země původuMadagaskar
Terapeutickénabíjecí, čistící, uvolňující a stabilizující
Barvajemně žlutá
Vůněkořenitá, zpočátku jemná a nabývá na intenzitě, rozvine se
KvalitaBIO
Ředění olejůje nutné 1% ředění, tj. 3 kapky na 10ml rostliného oleje
Jiná specifikavyhnout se v těhotenství a u dětí