Grapefruit

(Citrus paradisi macfadyen)
- Argentina
nabíjecí, obnovující, uvolňující a čistící

Je regulátor tělesné hmotnosti. Ochlazovaním jater posiluje jaterní činnost, regeneruje játra a vyživuje je. Zbavuje tělo přebytečných tekutin a tuků, často je používán na hubnutí. Čistí krev a ledviny. Napomáhá při odplavení toxinů z těla ven, čímž snižuje krevní tlak a pomáhá udržet zdravé srdce. Rozptyluje deprese a osvěžuje mysl.

Více informací

200,00 Kč


Více informací

Gerapefruit posiluje náš imunitní systém. Uvolňuje z těla volné radikály, oxidanty a toxiny, čímž chrání organismus a tkáně před předčasným stárnutím a degenerací. V očistné rovině chrání tělo před infekcemi a přirozeně lečí oblast žaludku, střev, ledvin a vylučovacího ústrojí. Toto se projeví i na kůži, kde je vhodný především na mastnou pleť, akné a při celuditidě. Udržuje pokožku v čistotě a dodává jí osvěžující pocit. Ovšem je potřeba dbát a vyhnout se slunečnímu zaření těsně po aplikování oleje na pokožku. Je fototoxický. Doporučuje se vyčkat 6 až 12 hodin po aplikaci.

Pročištěním krve docílí zlepšení krevního oběhu v těle a eliminaci zánětů, bolestí a ztuhlostí kloubů, nebo revmatismu a artritidy. Je protikřečový. Napomáhá trávení, a to v celém trávicím traktu. Může pomoci se snížením chuti k jídlu a přejídáním se. Proto se často používá v kombinaci s Jalovcem na hubnutí a zbavení se přebytečnych kil. Osobně se domnívám, že k přejídání dochází pod tíhou stresu a napětí, který často vyrovnáváme jídlem aniž si to uvědomujeme. Grapefruit osvěžením naší mysli rozptýlí napětí, deprese a odstraní nutnost uklidnit se konzumací jídla.
Jeho jiskřivé aroma, plné letního slunce, uvolňuje přemíru myšlenek a energetický tok páteře.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Grapefruit je stálezelený strom patřící do čeledi rourkovitých a pochází z oblasti Karibiku. Dorůstá do výše 4 až 6 metrů, vzácně pak do 13 m. Koruna má tvar kulovitý stejně jako plod. Větvičky jsou husté a listy jsou podlohlé. Kvete bíle podobně jako Neroli. Plody mají silnou až jeden centimetr kůru a dužina může být bílá, řžlutá, růžová a červená. Stěny segmentů jsou porostlé hořkou membránou, která se při jídle obvykle odlupuje. Dužina má pak sladko-kyselou chuť.

Historie

Historicky patří k nejmladším objeveným citrusům. Údajně vznikl mutací Indoneského Pomela a Pomerančovníku v 17. století v oblasti Karibiku, kde byl také o století později objeven. Oba původní citrusy byly do Karibské oblasti dovezeny. Griffith Hughes byl mezi prvními, kdo Grapefruit popsal a nazval ho "Zakázaným ovocem" z Barbadosu. Z Karibiku se rozšířil i do ostatních tropických a subtropických oblastí světa. Z počátku se pěstoval jen pro okrasu a až později byly objeveny jeho unikátní vlastnosti. Esenciální olej se získává z kůry plodu. Ovšem za velmi cenné se považují i semínka, ze kterých je lisován olej za studena. Ten je pak konzumován o přidáván do salátů a studených jídel. Mohu doporučit.
Vedle potravinářského a terapeutického využití plodu se setkáme s použitím v kosmetickém průmyslu. Především pak jako přísada do parfémů, v krémech a pleťových vodách v péči o pleť a nebo ve vlasové kosmetice.

Směsi

Vhodné směsi jsou s Jalovcem, Cypřišem, Geraniem, Kadidlem, Ylang Ylang, Mátou nebo dalšími citrusy.

Aplikování

Protože je Grapefruit, stejně jako všechny citrusy, fototoxický, vyhneme se slunečnímu záření po aplikaci nebo masaží těla. Ovšem mám jeden typ pro vás. Lze jej aplikovat ze spodu na chodidla, kde nás sluníčko neovlivní. Samozřejmě pokud jsme se zrovna nevydali na plaž opalovat.

Výroba

Lisováním kůry plodu za studena


Parametry

Latinský názevCitrus paradisi macfadyen
Země původuArgentina
Terapeutickénabíjecí, obnovující, uvolňující a čistící
Barvasytě žlutá
Vůněcitrusová
Kvalita100 %
Jiná specifikaMožnost podráždění pokožky při vystavení slunečnímu záření
Vlastnostčerstvá dodávka