Litsea Cubeba

(Litsea cubeba)
- Čína
nabíjecí, čistící, uvolňující a obnovující

Květinovo-citrusová vůně této esence je v Asijském světě známá jako "May Chang". Umí navodit atmosféru jara a mladistvý elán. Jako paprsek slunce prozáří dušiodstraní smutek a projasní mysl. Na fyzické úrovni primárně působí na oblast trávicí a zažívání, a také přiznivě posiluje nervovou soustavu.
Může se plést s Verbenou nebo citrónovou trávou, ale jeji vůně je jemnější a sladší.

Více informací

200,00 Kč


Více informací

Silná citrusová vůně podpruje zažívací oheň v těle, čímž zvyšuje chuť k jídlu, odstraňuje a léčí poruchy trávení, nadýmání a zabraňuje tvorbě přebytečného plynu v žaludku a ve střevech. Oheň tohoto oleje rozproudí krev a zbavuje pokožku nečistot a mastnoty, kontroluje rovnováhu a tvorbu kožního mazu. Proto se používá pro mastnou pleť se sklonem k tvorbě akné.
Snad nejvíce je ovšem využíván pro jeho vlastnost osvěžit a povzbudit mysl. Tento očistný efekt ulevuje od pocitu úzkosti, stresu, depresí nebo zmatenosti. Přináší světlo do tmy a čistí temné kouty v nás. Naše rozhodování je pak jasnější s koncentrací na cíl. Na emoční úrovni rozpouští napětí, navozuje emoční rovnováhu a dodává optimismus a radost mládí - jara. Duševně pomáhá vidět to nové skryté v nás. Objevovat nové možnosti, jednat a komunikovat nově a umět postavit se za sebe. Očista pro tělo i duši.

V kombinaci s Čajovníkem lze vytvořit silný a svěže účinný čistící prostředek v domácnosti nebo na pracovních místech. Působí i jako repelent proti hmyzu.
Zdroj foto

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Litsea Cubeba, v českých krajích známá pod názvem "Vavřín kubébový", pochází z Číny a dalších oblastí jihovýchodní Asie. Je to malý listnatý strom dorůstající do výšky 5 - 8 metrů s hladkým kmenem. Má bílé nebo světle žluté květy, které jsou fraktálovitě tvořeny dalšími pěti malými květy. "Květy v květu". Jeho plody jsou bobule téměř kulovitého tvaru a postupně mění barvu od zelené přes čevenou až k tmavě hnědé v době zrání. Zralé bobule připomínají pepř, a proto je též nazýván pepř "Čínský" nebo "Horský".
Pro výrobu esenciálního oleje se využívají sušené plody. Citrusovou vůni nesou také květy a listí, ale vonná esence nedosahuje takových kvalit jako ze sušených plodů.

Historie

Název "May Chang" bývá spojován s čínskou bohyní měsíce "Chang E", ke které se váží příběhy o hrdinovi "I" a desti sluncích. Rostlina je známá také pod názvy "Horský pepř", "Čínský pepř" nebo "Koření horského stromu".
Přestože má rostlina dlouholetou histori v čínské bylinné medicíně, pro západní svět byla objevena jako vonná esence až v roce 1950. Staří Číňané používali všechny její části (květ, plody, listí) jako léčivé prostředky pro astma, bolesti zad, zimnice, zažívací potíže, bolesti hlavy nebo svalové křeče. Plody se na Tchaj-wanu používaly jako koření k aromatizaci masa, z květin se připravovaly léčivé čaje. Planetou esence Litsea Cubeba je "Merkur" a kamenem "Měsíční kámen" - spojitost s bohyní měsíce a plodnosti "Chang E".

Aplikování

Do masážnch směsí, aromalamp nebo jako repelent proti hmyzu. Můžeme přidat do čistících prostředeků na očistu domu.

Výroba

Parní destilací plodů


Parametry

Latinský názevLitsea cubeba
Země původuČína
Terapeutickénabíjecí, čistící, uvolňující a obnovující
Barvažlutá
Vůněkvětinovo-citrusová
KvalitaBIO
Ředění olejůpro někoho může být vůně silná, ředění je individuální