Eucalyptus Globulus

(Eucalyptus globulus)
- Portugalsko
uvolňující, harmonizující, čistící a nabíjející

Primárně je účinný na horní cesty dýchací.

Eukalyptus má dar otevřít nám cesty a prostor, a to nejen pro dýchání. Přináší s sebou radost a očistu, rozptyluje pochmurné nálady a oživuje pozitivní pohled. Ukrývá pod svým chladem oheň a rozproudí krev i energii. V létě nás chladí a v zimě hřeje.

Vůně Eukalyptu Globulus je jemnější, ale má sílu pro aktvivaci a nahození.

Více informací

200,00 Kč


Více informací

V mnoha účincích najdeme podobnost s Čajovníkem, Myrtou, Kajeputem a Niaouli. Původní obyvatelé Austrálie používali eukalyptus na infekce a horečnatá onemocnění. 
Eukalyptus pomáhá při chronických bronchitidách, odkašlávání, čistí zahleněné plíce a otevírá hruď. Napomáhá apsorpci kyslíku v červených krvinkách.
Stejně jako strom umí vysoušet vlhká místa a čistit ucpaná místa. Tím je vhodný na posílení imunity nebo při zánětech močového měchýře, revma, křečích a svalových bolestech.

Při pocitu sevřenosti a tlaku od okolí nám pomuže otevřít prostor pro naši bytost. Pomáhá nám překonat tvůrčí zábrany a dovede nás k mentální a tvůrčí obnově.
Působí jako repelent na zahánění hmyzu. 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Eukalypt (blahovičník) pochází z Austrálie a Tasmánie. Dnes, pro své vlastnosti, jako je vysoušení bažinatých vlhkých míst, odpuzování hmyzu a tím i malárie, se rozšířil do celého světa.
Máme povědomí asi o 700 druzích, přičemž větší část obsahuje vonné silice. Stromy jsou stálezelené s listy tvaru srpku. Právě listí obsahuje vonné silice, které jsou velmi těkavé a vznětlivé. Jejich páry v horku stoupají nad eukalyptový les a mají namodralou barvu. Odtud pochází název pro znamé pohoří "Blue Mountains" v blízkosti Australské Sydney. V období sucha dochází k samovznícení a častým požarům. Pro výbušnost těchto látek jsou ohně přenášený a šířeny i vzduchem. Kůra se odlupuje v pruzích a kmen je pak hladký s bílo-sříbrným zabarvením.

Historie

Eukalypty vešly do povědomí západního světa mnohem později a podobně jako u Čajovníků byly objeveny kapitánem Jamesem Cookem. Původní obyvatelé Austrálie používali eukalyptus už po tisíce let například jako zdroj potravy a v lečitelství. Při revmatických onemocněních si z eukalyptového listí vystlali lůžko nebo dávali obklady. Dřevo eucalyptu je také využíváno k výrobě tradičního dechového hudebního nástroje "Didgeridoo". Mladý domorodý muž si vybere stromek eucalyptu asi tak jeho vzrůstu a dutinu pro vzduch vyhloubí za pomoci termitů. Otvor pro vhánění vzduchu je zacelen pryskyřicí, aby nedocházelo k roztřepení dřeva slinami. Nástroj má svůj charakteristický zvuk, který si můžete poslechnout na stránkách Clair Oils.

Směsi

Ve směsi s čajovníkem a levandulí nám eukalyptus otevře prostor, čajovník ho vydesinfikuje a levandule uhladí. Skvělé při nachlazení. Dále je vhodné smíchat s tymiánem, rozmarýnem, hřebíčkem nebo s růží.

Aplikování

Nejčastěni inhalací. V domácnosti si vyzkoušejte jako osvěžovač vzduchu a pro zapuzení pachů a hmyzu. 

Výroba

Z listí parní destilací.


Parametry

Latinský názevEucalyptus globulus
Země původuPortugalsko
Terapeutickéuvolňující, harmonizující, čistící a nabíjející
Barvajemně nažloutlá
Vůněkafrová a svěží
KvalitaORGANIC
Vlastnostčerstvá dodávka