Cedrové dřevo Zobrazit větší

Cedrové dřevo

(Cedrus Atlantica)
- Francie
posilující a uzemňujicí, uvolňující, harmonizujici

Primárně působí na nervový systém, jako harmonizant a relaxant.

Cedrová jangová energie nám pomahá harmonizovat rozbouřené jinové stavy. Uklidňuje emoce a obnovuje naši energetickou rovnováhu a vyrovnanost. Celkově posiluje naši psychiku a eliminuje úzkostné stavy, napětí nebo stres. Ovšem pomoc pro aktivaci tady nehledejme.

Olej cedrové dřevo působí na naši hlavní sílu, zastavení se a pevnost. 

Více informací

200,00 Kč


Více informací

Je sedativní, močopudný, rozpouští hlen a harmonizuje dýchání. Také je účinný při hojení jizev, akné nebo lupech. Používá se na celuditídu a štěpí tuky. Cedr pomáhá při zablokování lymfy nebo při bolestech zad, a to v horní části zad a bedrech.

Je dobrým průvodcem a pomocníkem v dobách našich krizí, kdy nás stabilizuje a podněcuje naše odhodlání v dobách nejistot. Je to olej, který pomáhá otevírat naše vertikální spojení a nese s sebou element vzduchu.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Cedr má kompaktní šišky, a tím nám dává sílu udržet věci pohromadě, přizpůsobovat se v různých situacích a zvládnout je. Tento strom má rád výšky. Najdeme ho 1 000 m nad mořem v oblasti středomoří nebo až v 3 200 v Himalájich a dorůstá do výše asi 50 m. Jeho dřevo má hnědou nebo červenohnědou barvu s charakteristickou pryskyřičnou vůni. Je odolné vůči hnilobě. 
Jehličí je dlouhé asi 4 cm a na rozdíl od jiných jehličnanů vyrůstají paprskovitě z jednoho bodu. Tvarem pak připomínají nervovou buňku.

Historie

Jeho jméno je odvozeno z řeckého slova “Kedrus” nebo arabského “Kedron” a znamená to "Sílu". V biblických dobách např. v Egyptě se používal na balzámování těl pro jeho protibakteriální, protihnilobné a protizánětlivé vlastnosti. Omlazuje tělo.

Král Šalamoun použil cedrové dřevo na výstavbu chrámu a následně přikázal vykácet všechny libanonské cedry. To proto, aby dřevo nebylo použito na stavbu jiného chrámu. Věřilo se, že vůně dřeva napomáhá k moudrému rozhodování. Všichni víme, jak to dopadlo. “Šalamonunův chárm” byl zbořen a libanonské cedry si rostou vesele dál :-).

Vedle staveb se dřevo používalo v truhlářství a řezbářství. Do cedrových truhel se ukládalo šactvo aby bylo uchráněno před škudci jako např. moli, které vůně cedru odpuzuje. Také se z něj vyráběly lodě, protože dřevo odolává vlivům počasí. No prostě má to natrénováno z těch vysokohorských poloh :-).

Směsi

Je součástí detoxikačních směsí. A dobře se míchá se santalem, růžovým dřevem, bergamotem, skořicí, cypřišem, kadidlem, jasmínem, jalovcem, levandulí, citronem, neroli, růžemi nebo rozmarýnem.

Aplikování

Je vinikající do koupelových a masážních směsí, ale… Můžeme přidat pár kapek do barvy a vymalovat si pokoj nebo byt. Ovšem za předpokladu, že vůně cedru obyvatelům bytu nebo domu vyhovuje :-).

Výroba

Parní destilací dřeva


Parametry

Latinský názevCedrus Atlantica
Země původuFrancie
Terapeuticképosilující a uzemňujicí, uvolňující, harmonizujici
VůněPryskyřičná na dobrou mysl
KvalitaBIO
Jiná specifikaOlej cedrové dřevo působí na hlavní sílu, zastavení se a pevnost.