Yzop

(Hyssopus officinalis)
- Francie
uvolňující, čistící, stabilizující

Olej z Yzopu lékařského nám přináší sílu a klid z hor Provence. Primárně je určen na horní a dolní cesty dýchací. Uvolňuje a zprůchodňuje dutiny, hrtan, průdušky a plíce a prokysličením plic posiluje a rozradostňuje naše srdce. Čistí naše energetické pole a odstraňuje bloky. Přináší nám povzbuzení, úlevu, bezpečí a navrací nás do radosti. Tvar rostliny evokuje meč, který vede k individualitě.

Více informací

350,00 Kč


Více informací

Yzopový olej svým silným a svěžím aroma otevírá dýchací cesty a rozpouští hlen. Uvolňuje křeče u nárazového a dráždivého kašle a je vhodný na zánět dutin. Používá se, podobně jako Šlavěj lékařská, na bolesti v krku. Má protiinfekční vlastnosti a zlepšuje a podporuje krevní oběh. To se hodí při otocích, revmatických problémech a artritidě nebo na hojení ran a štípnutí hmyzem. Jeho svíravý efekt stahuje a zpevňuje rány, dásně, svaly a cévy. Yzop je regulátorem krevního tlaku, zvyšuje nízký a snižuje vysoký. U virových a zánětlivých onemocnění podporuje pocení, snižuje horečku a odvádí toxiny močí a potem z těla ven. Také se používá proti parazitům a na odčervení. Během trávení urychluje rozklad proteinů, sacharidů a dalších živin a pomáhá se vstřebáním živin ve střevech. Právě pro tyto jeho vlastnosti a hořkou chuť se jako bylina používal pro výrobu likérů na zažívací a střevní problémy. Uvolňuje a reguluje menstruační cyklus, zmírňuje bolesti hlavy a bolesti v podbřišku.
Olej posiluje nervovou soustavu, otevírá hrudník a pomáhá nám postavit se za sebe. Na duchovní úrovni omlazuje a rozjasňuje ducha. Vede nás k individualitě a zkušenosti řídit vlastní život. Na mentální úrovni nám dodává optimismus, posiluje osobní hranice, pomáhá s vytvořením vlastní reality a se zodpovědným  rozhodováním. Pročišťuje šestou čakru a mysl od nežádoucích myšlenek. Emočně dodává víru do budoucna a v sebe sama. Tak jako teplé proudy vzduchu pohladí a utiší hladinu vody, aroma Yzopu uklidní a uvolní rozbouřené emoce.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Příroda

Yzop je vytrvalý dřevnatějící keřík s větvičkani tvaru planoucího meče. Jeho květy jsou modrofialové a svou silnou vůní přitahují hmyz. Má rád písčité půdy ve Středomoří, Asii, Rusku, ale i v Severní Americe.

Směsi

Je součástí detoxikační směsi "Očista po Evropsku" na předcházení a úlevu při virových onemocněních.

Aplikování

Do aromalap a inhalací.

Výroba

Parní destilací rostliny- především listů a květů


Parametry

Latinský názevHyssopus officinalis
Země původuFrancie
Terapeutickéuvolňující, čistící, stabilizující
Barvasvětle medová
Vůněmedově bylinná síla hor
KvalitaBIO